Ірина Томасишин

Томасишин Ірина Миколаївна – музикознавець, викладач-методист вищої категорії, автор методичних та навчальних посібників.
Томасишин І.М. отримала освіту у Миколаївському Державному вищому музичному училищі (1976 -1980) та Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського (1980 -1985., клас доктора мистецтвознавства, професора, члена-кореспондента АМУ Надії Олександрівни Горюхіної). Викладає з 1979 року. Працювала викладачем музично-теоретичних дисциплін та заввідділом у КДМШ № 21, Київській школі мистецтв № 8, а з 2016 року і до теперішнього часу у КДШМ № 2 ім. М. Вериківського та школі DRUM ART.

Методичні розробки Томасишин І.М. неодноразово відзначалися дипломами на міських (1993,1995) та Всеукраїнських (2008) конкурсах. У складі робочої групи, призначеної Міністерством культури України, брала участь у створенні державної Програми з предмету «Українська та зарубіжна музична література», затвердженої Міністерством культури та туризму України для музичних шкіл та музичних відділень початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (Київ, 2008).

Відповідно до цієї навчальної програми у 2010 році було створено Робочий зошит (І, ІІ частини; укладачі викладачі-методисти Томасишин І.М., Гукова В.В.) з предмету «Українська та зарубіжна музична література». Перший рік вивчення предмету. Для світової педагогіки початку 21 століття характерний перехід до таких моделей навчання, які ставлять учня в активну позицію. Учбовий процес має будуватись як обопільна дослідницька діяльність учня і вчителя, в ході якої відбувається обмін думками, розгортається дискусія. Не просто знання та засвоєння фактів, не навики як такі, а здібність користуватись інформацією, отримувати її, аналізувати, опрацьовувати та моделювати в креативних та ігрових формах.

Саме за такими методологічними принципами побудований «Робочий зошит». Дана методична розробка у 2011 році отримала гриф Міністерства культури і туризму України державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України. Зареєстрована Державною службою інтелектуальної власності України: свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір за № 65976. Дата реєстрації: 10.06.2016.

У 2013 році відповідно до навчальної програми була створена «Фонохрестоматія» ( І, ІІ частини; укладач викладач-методист вищої категорії Томасишин І.М.) з предмету «Українська та зарубіжна музична література». Перший рік вивчення предмету. Фонохрестоматія — це одна з дієвих форм музично-естетичного виховання та популяризації музики. Завдання фонохрестоматії — збагачувати і розвивати музично-естетичне сприйняття дітей. Накопичуючи слуховий досвід, розкриваючи емоційну глибину, образний зміст, досконалість музично-художніх форм справжнього великого мистецтва музики, вона здатна пробудити у дітей любов до музики.
Дана методична розробка також отримала гриф Міністерства культури і туризму України державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України. Зареєстрована Державною службою інтелектуальної власності України: свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір за № 66004. Дата реєстрації: 13.06.2016

 

У 2013році з’явилася ще одна методична розробка та посібник «Досвід проведення інтегрованих занять в умовах дитячої школи мистецтв (комплексного типу) за темою М.І. Глінка». (автори-укладачі: викладачі-методисти вищої категорії Томасишин І.М. (музикознавець), Кузнєцова Л.М. (художник). Вона є прикладом сучасного та перспективного підходу до комплексного естетичного виховання учнів. Ця методична розробка  отримала  гриф Міністерства культури і туризму України державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України. Зареєстрована Державною службою інтелектуальної власності України: свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір за № 66003. Дата реєстрації: 13.06.2016

Протягом 40 років педагогічної роботи Томасишин І.М. систематично виступає з методичними доповідями, відкритими уроками та презентаціями для викладачів музично-теоретичних дисциплін за темами: «Досвід адаптації Технології Розвитку Критичного Мислення через Читання та Письмо у музичній освіті», «Педагогічні системи Ф.Фрьобеля, Ж. Далькроза, М. Монтесорі та їхнє значення в розвитку сучасних педагогічних технологій», «Досвід проведення інтегрованих занять в умовах дитячої школи мистецтв (комплексного типу)» тощо.

Викладач надає методичну і практичну допомогу молодим викладачам, проводячи авторські семінари-практикуми:
• в рамках роботи курсів підвищення кваліфікації ДАКККіМ (2011, 2013);
• Чернігівського методичного об’єднання для підвищення кваліфікації викладачів музичних шкіл та Чернігівського музичного училища на запрошення обласного управління культури (2012, 2013, 2015, 2017);
• Одеського обласного методоб’єднання на запрошення обласного управління культури (2010);
• міського методичного об’єднання м. Кривий Ріг на запрошення міського управління культури (2011);
• на запрошення обласного управління культури м. Кропивницький (Кіровоград) (2012) ;
• на запрошення Вінницького обласного навчально-методичний центру галузі культури, мистецтв та туризму (2013)
• була членом методичної ради об’єднання викладачів музичної літератури Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів (1993-1994).
• за сприяння адміністрації та викладачів теоретичного відділу Миколаївського вищого музичного училища проводилось експериментальне навчання учнів школи педпрактики за новітніми педагогічними технологіями, розробленими Томасишин І.М.

Починаючи з 1996 року учні Томасишин І.М. систематично виборюють призові місця під час проведення міських конкурсів на краще написання музичного диктанту та міської теоретичної олімпіади для учнів шкіл естетичного виховання. Майже кожного року випускники І.М. Томасишин вступають до навчальних закладів: Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М.В. Лисенка, Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра, Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського тощо.
Ще одне творче захоплення викладача-музикознавця – проведення лекцій-концертів в концертних залах музичних і загальноосвітніх шкіл, районних центрах соц. захисту інвалідів та пенсіонерів, районних радах ветеранів війни та праці, будинках-музеях В. Косенка, М. Лисенка, Л. Українки, М. Старицького, культурних центрах Індії, Турції, Російської Федерації.

З 2010 року Томасишин І.М. на суспільних засадах займає посаду директора благодійної організації «Центр індійської культури «Санскріті». Незмінно великий інтерес українців до індійської культури – танцю, музики, йоги, театру, літератури, мов і мистецтва став поштовхом для нового проекту центру – створенню першого в Україні (а можливо і в світі) українсько-гінді розмовника. Призначений він для людей, які їдуть до Індії у туристичні та ділові подорожі, на спортивні змагання, в гості до друзів тощо. Корисним розмовник буде і для тих, хто лише починає вивчати мову гінді, а також для індійців, що проживають в Україні. Розрахований на найширше коло користувачів. Зареєстрована Державною службою інтелектуальної власності України: свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір за № 66642. Дата реєстрації: 15.07.2016

За багаторічну сумлінну працю з естетичного виховання дітей, пропаганду мистецтва, активну культурно-просвітницьку діяльність викладач Томасишин І.М. неодноразово нагороджувалась грамотами Міського голови, Головного управління культури м. Києва, районного управління культури і мистецтв, адміністрації школи.